WKŁAD ZMIĘKCZAJĄCY - FCCST10BB 10" Aquafilter

ID produktu: FCCST10BBProducent: Aquafilter Europe Ltd.
Zapytaj o produkt

FCCST10BB - Wkład zmiękczający Aquafilter®. Przeznaczony do współpracy z 10” korpusami narurowymi Typu Big Blue®.


WKŁAD ŻYWICZNY FCCST10BB wykorzystuje silnie kwaśną żywicę jonowymienną na bazie FDA (sodową), któraniejsza zawartość jonów wapnia i magnezu w wodzie. Wapń i magnez są często nazywane „minerałami twardości”. Duże ilości tych jonów w wodzie są odpowiedzialne za powstawanie osadów kamienia, większe zużycie detergentu i plamy na naczyniach. W skrajnych przypadkach duże ilości wapnia i magnezu mogą prowadzić do trawienia szkła. Twarda woda uszkadza urządzenia domowe, takie jak zmywarki i pralki, i zwiększa ich zużycie energii. Twarda woda pozostawia niewidoczny ślad na skórze, który blokuje pory. To z kolei powoduje pękanie, swędzenie i suchość.
Wkłady z serii FCCST10BB przeznaczone są do filtracji zimnej wody.
Wkłady są przeznaczone do uzdatniania wody pitnej lub ogólnospożywczej. Wyposażone są w filtr końcowy zapobiegający wydostawaniu się złoża na zewnątrz wkładu.

Twarda woda jest przyczyną odkładania się kamienia kotłowego na elementach grzewczych podgrzewaczy wody oraz na rurach instalacji wodnej.Przyśpiesza niszczenie sprzętu AGD, co z kolei prowadzi do zwiększonego zapotrzebowania na energię przez te urządzenia a co za tym idzie większe koszty do wydania na gaz prąd, olej opałowy, propan itp.Twarda woda obniża skuteczność stosowanych detergentów (prane tkaniny są sztywne, pozbawione kolorów, nieprzyjemne w dotyku). 

Zalety wkładu:eliminują odkładanie się kamienia kotłowego na elementach urządzen AGD(pralka, zmywarka, podgrzewacz gazowy, podgrzewacz elektryczny itp.)
zawierają wysokowydajne złoże zamieniające jony wapnia i magnezu na jony sodu.
w instalacjach nie będą się tworzyły złogi kamienia kotłowego
miękka woda nie pozostawia osadu na sztućcach oraz szkle

Dane techniczne:
  • SYMBOL : FCCST10BB
  • żywotność wkładu; 3-6 miesięcy lub około 4 000 litrów wody, wszystko to jest uzależnione od jakości wody. *
  • Wymiary (cal): 9 7/8 x 4 1/2 Typu :BIG BLUE (BB) 10"
  • Wydajność: do 12 l/min
  • TEMP. PRACY : 2-45 (ºC)
  • Spadek ciśnienia: 0,3 - 0,5 bara
* (zależy od ilości i jakości wody)

Dodaj swoją opinię

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.

Zamknij